منو اصلی
اخبار > تأکید علمای پاکستان بر اهمیت اتحاد و همبستگی بین امت اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید علمای پاکستان بر اهمیت اتحاد و همبستگی بین امت اسلامی

علمای مذاهب مختلف اسلامی در سی‌وهشتمین همایش بین‌المللی میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) در لاهور، بر اهمیت اتحاد و همبستگی بین امت اسلامی تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سی‌وهشتمین همایش بین‌المللی میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) با شرکت علمای مذاهب مختلف اسلامی، اندیشمندان، متفکران و هزاران نفر به میزبانی سازمان مردم نهاد منهاج القرآن در برج منار شهر لاهور پاکستان برگزار شد.

بنا به دعوت سازمان بین‌المللی منهاج القرآن، جعفر روناس، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران نیز به نمایندگی از کشورمان در این همایش شرکت کرد.

علمای مذاهب مختلف اسلامی با شرکت در این کنفرانس وحدت آفرین به مناسبت گرامیداشت عید بزرگ میلاد پیامبر اکرم(ص) بر اهمیت اتحاد و همبستگی بین امت اسلامی تأکید کردند.

در این گردهمایی بزرگ، علامه طاهر القادری، رئیس سازمان بین‌المللی منهاج القرآن از کانادا به صورت مجازی شرکت و سخنرانی کرد. 

سید جواد نقوی، رئیس جامعه عروةالوثقی در لاهور نیز در سخنانی، با اشاره به سه دعای مهم پیامبر گرامی اسلام برای تقویت اسلام گفت: پیامبر رحمت(ص) سه دعا کردند که سه دعای ایشان در درگاه خداوند مورد اجابت قرار گرفت و اول عدم ابتلا امت اسلامی به قحطی و گرسنگی و دوم عدم شکست، تحقیر و نابودی در برابر دشمن همانند امت‌های پیشین بود.

وی با بیان دعای سوم پیامبر گرامی اسلام مبنی بر اتحاد و وحدت بین امت اسلامی بیان کرد: باید با رفتار و کردارمان و دوری از اختلاف سلیقه‌ای، پیامبر رحمت و برکت را در این ایام پُربرکت از خود خشنود سازیم.

علامه عبدالخبیر آزاد، خطیب مسجد پادشاهی لاهور با قرائت اشعاری به زبان فارسی درباره میلاد محمد مصطفی(ص) گفت: با پیروی از سنت پیامبر گرامی اسلام امت اسلامی می‌تواند به خوبی با چالش‌هایی که جهان اسلام را تهدید می‌کند، مقابله کند.

حسن محی الدین قادری، جانشین رئیس منهاج القرآن در این کنفرانس با اشاره به زوایای مختلف زندگی پُربرکت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) از مسلمانان خواست صفوف اتحاد را فشرده کرده اختلافات خود را کنار بگذارند.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٥٠ - شنبه ١ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٣٥٥    /    تعداد نمایش : ٦٧٤خروج