منو اصلی
اخبار > بیست و یکمین دوره جشنواره عربی رادیو و تلویزیون برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در تونس؛

بیست و یکمین دوره جشنواره عربی رادیو و تلویزیون برگزار می‌شود

اتحادیه رادیوهای کشورهای عربی تلاش‌های جدی خود را برای برگزاری موفقیت‌آمیز بیست و یکمین دوره جشنواره عربی رادیو و تلویزیون که قرار است در فاصله روزهای 19 الی 22 اکتبر پیش رو در شهر فرهنگ الشاذلی القلیبی واقع در پایتخت تونس برگزار شود، آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، بنابر گزارش ارسالي از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس؛ انتظار می‌رود که بخشی از دوره جدید این جشنواره، شامل افتتاحیه و اختتامیه، به صورت حضوری برگزار گردد، در حالی که دیگر بخش‌های آن به صورت مجازی و به صورت برخط برگزار خواهد شد. همچنین، نمایشگاه تجهیزات رادیویی و تلویزیونی و بازار برنامه‌ها و برخی از نشست‌ها به علاوه داوری بخش‌های مختلف برنامه‌های شرکت کننده در مسابقات رادیویی و تلویزیونی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
گفتنی است، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عربی هم‌اکنون تلاش می‌کند تا یک درگاه پیشرفته دیجیتال را ایجاد کند که امکان برگزاری گفتگوهای مختلف، بازدید از پایگاه‌ها و نمایشگاه‌ها و خرید برنامه‌ها و تجهیزات را از راه دور فراهم می‌آورد، به طوری که مقدمات تهیه این درگاه دیجیتال به منظور تضمین بالاترین سطح از مشارکت عربی و بین‌المللی در جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلف، در حال انجام است.
در جریان بیست و یکمین دوره جشنواره عربی رادیو و تلویزیون، هتل اتحاد که این اتحادیه از حدود دو سال قبل ساخت آن را در نزدیکی مقر خود آغاز کرده بود و به میزبانی از بیشتر برنامه‌ها و فعالیت‌های این جشنواره و اسکان دادن به میهمانان آن کمک خواهد کرد، افتتاح خواهد شد.
اما برنامه‌ جدیدی که در جریان برگزاری این جشنواره عربی شاهد خواهیم بود، برگزاری نخستین دوره کنفرانس رسانه‌های عربی در روز 19 اکتبر پیش روست که به بررسی مسائل و چالش‌های پیش‌ روی رادیو و تلویزیون و رسانه‌های نوین و حوزه‌ها و بخش‌های رسانه‌ای منطقه عربی می‌پردازد، به طوری که انتظار می‌رود این کنفرانس، نشست عمومی خود به علاوه دو کارگاه علمی را به صورت برخط برگزار کند.
گفتنی است جشنواره عربی رادیو و تلویزیون مانند همیشه، با برگزاری یک مسابقه رسمی ویژه برنامه‌ها و اخبار تلویزیونی و رادیویی که توسط اعضای اتحادیه رادیوهای کشورهای عربی تولید شده باشد، از آثار و تولیدات برتر تجلیل می‌کند و علاوه بر آن، مسابقاتی را به صورت موازی با شرکت برنامه‌ها و اخبار تولیدی شبکه‌های تلویزیونی عربی خصوصی و شرکت‌های تولید برنامه و خبرگزاری‌های عربی و شبکه‌های ماهواره‌ای خارجیِ عربی زبان برگزار می‌کند و جوایز ارزشمندی را به برندگان اهدا می‌نماید.
گفتنی است که هدف از برگزاری جشنواره عربی رادیو و تلویزیون، توسعه تولید رادیویی و تلویزیونی عربی و رصد رویکردهای تازه و جدی در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و تشویق این برنامه‌ها به توسعه توانمندی‌های نوآورانه عربی در این حوزه است.

انتهای پیام/م


٠٩:٠٧ - شنبه ٢٤ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦١٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٧٤خروج