منو اصلی
اخبار > گیومری؛ میزبان چهارمین جشنواره بین‌المللی سینمای جوان ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر جشنواره سینمای جوان ارمنستان خبر داد:

گیومری؛ میزبان چهارمین جشنواره بین‌المللی سینمای جوان ارمنستان

گوژ تادووسیان در دیدار رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی سینمای جوان ارمنستان با حضور سینماگران جوان یزد (تابستان سال جاری) در شهر گیومری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گوژ تادووسیان، دبیر جشنواره سینمای جوان ارمنستان در دیدار با سیدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در باره زمینه‌های گسترش همکاری‌ سینمایی دو کشور به ویژه در حوزه جوانان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این ملاقات که در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در ایروان انجام شد، دبیر جشنواره سینمای جوان ارمنستان با تمجید از سینمای معاصر ایران به عنوان جریانی اصیل، اخلاقی و شناخته شده در سطح جهان، درخشش سینماگران جوان ایرانی را نوید دهنده استمرار موفق مسیر رو به رشد و تعالی این سینما خواند.

وی با مروری گذرا بر سه دوره جشنواره بین‌المللی سینمای جوان در ارمنستان، حضور سینماگران جوان ایرانی در این رویداد مهم سینمایی ارمنستان را شایان توجه قلمداد کرد و استقبال گسترده سینماگران جوان ایرانی از چهارمین جشنواره که تابستان سال جاری در شهر گیومری برگزار می‌شود را شگفت و فراتر از انتظار دانست؛ به نحوی که تاکنون، ایران در صدر کشورهای خارجی که آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده‌اند، قرار دارد.

تادووسیان با اشاره به توفیق سینماگران جوان ایرانی در دوره‌های پیشین جشنواره ارمنستان، سطح بالای آثار این هنرمندان را نشانه وجود سنت ریشه دار و غنی هنر سینما در ایران امروز دانست و در این راستا، تعامل بیشتر سینماگران دو کشور با انجام سفرهای متقابل، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و حضور در رویدادهای سینمائی دو کشور را در معرفی بیشتر این سینما و نیز ارتقاء سطح سینمای جوان در ارمنستان مهم و موثر خواند.

طباطبایی با تشکر از دیدگاه دبیر جشنواره سینمای جوان ارمنستان نسبت به سینمای امروز ایران، درخشش سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی را مرهون آموزه‌های انسانی، اخلاقی و مبتنی بر ارزش‌های والای معنوی نهفته در پیام انقلاب اسلامی ایران دانست که به شکل گیری نوعی مکتب ویژه سینمای ایران در جهان منجر شده است.

رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان اقبال جوانان به سینمای معناگرا و درخشش آنان در جشنواره‌های داخلی و خارجی را نشانه استمرار این سنت سینمایی دانست و ظرفیت‌های سینماگران جوان کشورمان برای حضور گسترده تر در عرصه‌های بین‌المللی به ویژه کشورهای منطقه را قابل توجه دانست.

وی با اشاره به خواهرخواندگی شهرهای یزد و گیومری، برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی سینمای جوان ارمنستان در این شهر را فرصتی فرخنده برای حضور سینماگران جوان یزد در این رویداد هنری خواند و ابراز امیدواری کرد با تحقق این امر، دامنه مناسبت فرهنگی و هنری این دو  شهر نیز گسترش یابد.

رایزن فرهنگی کشورمان تبادل هیأت‌های فرهنگی، ادبی و هنری بین دو کشور را از اثربخش ترین راه‌های گسترش شناخت و توسعه همکاری‌های طرفین خواند و برگزاری چهار دور پُل ادبی ایران و ارمنستان را نمونه‌ای از تجربیات موفق در این عرصه دانست و انجام برنامه‌هایی مشابه بین دیگر فعالان عرصه فرهنگ، ادب و هنر را در این راستا مفید دانست.

تادووسیان با استقبال از این پیشنهاد، آمادگی بنیاد سینمایی ارمنستان را برای طراحی برنامه‌ای مشابه اعلام کرد و مقرر شد در آینده نزدیک این طرح تهیه و به رایزنی فرهنگی ارسال شود.

انتهای پیام/ص


١٢:٣٨ - 1400/02/12    /    شماره : ٧٦٨٦٤١    /    تعداد نمایش : ٥٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج