دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > برگزاری وبینار بین المللی: فضای فرهنگی و کتاب در اوراسیا: سمت و سوهای تعامل


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری وبینار بین المللی: فضای فرهنگی و کتاب در اوراسیا: سمت و سوهای تعامل

در روزهای دوم، چهارم و پنجم تیرماه 1399 وبینار بین المللی با مشارکت نمایندگان کشورهای روسیه ایران، آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، چین، هند و سریلانکا به روش وبینار برگزار شد.

در این همایش بین المللی شرکت کنندگان گزارشی از توانمندیها و کاستی های حوزه فرهنگ و اطلاع رسانی با تکیه بر کتاب و کتابخوانی، درکشورهای خود را عرضه نمودند. با توجه به گسترش ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده برای مراکز فرهنگی و صنعت نشر در سطح جهان، شرکت کنندگان دیدگاه های خود و دستگاه های فرهنگی کشور متبوع را در مواجهه با این پدیده نوظهور بیان کردند.
 
 🔹 در روز دوم این همایش نمایندگان کشورهای ایران و ازبکستان و قزاقستان و آذربایجان و روسیه،  به طرح دیدگاه های خود پرداختند. برگزار کنندگان این همایش، حوزه اوراسیا و تحولات فرهنگی حادث شده را به عنوان قلمروی مشترک برای کشورهای شرکت کننده، مورد بحث قرار دادند.

🔹این همایش بخشی از سلسله همایشهای علمی کاربردی است که به صورت برخط برگزار می گردد.عنوان کلی این مجموعه از نشستها: "فضای کتاب: فرمت جدید" است که برگزار کنندگان می کوشند با اشتراک دیدگاه ها و تجربه ها، راهی برای ایجاد تحرکی تازه در فضای کتاب و کتابخوانی ایجاد کنند.

🔹 قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج ا ایران در فدراسیون روسیه در ابتدای این بخش از همایش یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی را در جهان امروز میزان تولید و مطالعه کتاب دانست. وی در گزارشی از جایگاه صنعت چاپ و نشر ایران گفت: ایران یکی از ده کشور بزرگ تولید کننده کتاب در دنیاست و این نشان دهنده این است که در امر توسعه فرهنگی به شاخص تولید کتاب در ج ا ایران توجه مناسبی صورت گرفته است.
سلیمانی با تشریح اقدامات برای ایجاد زیرساختهای مناسب تولید و مطالعه کتاب در ایران، برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور توصیف کرد. اعطای جایزه به کتابهای برتر در حوزه های گوناگون علم و فرهنگ و هنر و اعطای تسهیلات در صنعت نشر، موجب شده که بخش خصوصی در این حوزه بتواند رشد مناسبی داشته باشد.
وی در ادامه در مورد مشکلات کنونی جامعه جهانی و تاثیر آن بر صنعت چاپ و نشر و امر کتابخوانی سخن گفت و یادآور شد به واسطه محدودیتهایی که در پی این مشکل در سراسر دنیا به وجود آمده ناشران و دستگاه های فرهنگی ایران برای پاسخ دادن به نیاز جامعه کتابخوان، امکان دسترسی به بخشی از کتابهای خود را در فضای دیجیتال فراهم کردند که بسیار موثر است و نشان دهنده روح تعاون و همیاری تولید کنندگان فرهنگی ایران در مواجهه با این مشکل است

@iranculturalcenter


٠١:١٢ - 1399/04/08    /    شماره : ٧٥٣١٨١    /    تعداد نمایش : ١٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

عنوان