چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران در نووسیبیرسک


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران در نووسیبیرسک

روز ۲۸ نوامبر نمایشگاه صنایع دستی ایران در محل کتابخانه دولتی عمومی وابسته به آکادمی علوم روسیه در منطقه سیبری افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور چشمگیر اهالی فرهنگ و علاقه مندان صورت گرفت در ابتدا رییس کتابخانه آقای آندری گوسکف ضمن خوشامد گفتن به مهمانان و هیئت ایرانی، برگزاری نمایشگاه به مناسبت روزهای فرهنگ ایران را در این مکان کاری بسیار ارزشمند توصیف کرد که موجب ارتقاء معرفت جامعه فرهنگی این شهر مهم با فرهنگ و تمدن ایرانی میشود. وی نمایشگاه مذکور را جلوه ای از تاریخ و فرهنگ ایران توصیف کرد و حضور جمعیت چشمگیر برای دیدار از این نمایشگاه را نشانه توجه جدی مردم این منطقه به فرهنگ ایران توصیف کرد.

 سپس قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج ا ایران در سخنان خود ضمن برشمردن تجربه مثبت همکاری با نهادهای فرهنگی نووسبیرسک این برنامه را مقدمه ای برای ارتباطات بیشتر دانست.
سلیمانی صنایع دستی را جلوه ای از استمرار هنر در همه وجوه زندگی ایرانیان دانست. و قرار گرفتن ایران را در فهرست کشورهای شش گانه با تنوع تولیدات صنایع دستی نشانه ای روشن از روح فرهنگ ایران زمین دانست که در استمرار تاریخی خود هر کار معمولی در دستهای مردم هنرمند این سرزمین میتواند شیئی نفیس شود و هنر ایرانی را نمایندگی کند.

آقای الکساندر پزیچکو رئیس بنیاد آرت دیویزیون از مسئولان فرهنگی ایران سپاسگزاری کرد که امکان برپایی این نمایشگاه را فراهم کرده اند. وی سیبری را گذرگاه جاده ابریشم برشمرد که ایجاب میکند تعاملات فرهنگی با ایران به عنوان یکی از مهمترین گذرگاه های این مسیر ارتباطی، صورت گیرد.
وی بر برشمردن برخی اصطلاحات و اسامی فارسی موجود در منطقه، این امر رانشانه تعامل فرهنگ ایران با سیبری دانست.

 نمایشگاه کتاب و صنایع دستی و خوشنویسی و  عکسهای آثار تاریخی و فرهنگی ایران تا روز ۲۹ نوامبر در محل مذکور دایر خواهد.

@iranculturalcenter

 


١٦:٤٨ - 1398/09/08    /    شماره : ٧٣٩١١٥    /    تعداد نمایش : ١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان