چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > برگزاری روزهای فرهنگ ایران در نووسیبرسک


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری روزهای فرهنگ ایران در نووسیبرسک

باهمکاری وزارت فرهنگ استان نووسیبرسک و سازمانArt division در روزهای ۲۷ تا ۲۹ نوامبر، برابر با ششم تا هشتم آذرماه، روزهای فرهنگ ایران در نوون الملل و جمع کثیری از مسئولان حضور داشتند.

سیبرسک در حال برگزاری است.

در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس ایران زیبا که در محل کتابخانه دولتی عمومی آکادمی علوم روسیه در منطقه سیبری این شهر در  گالری  اختصاصی و با حضور جمع کثیری از علاقه مندان  برگزار شد مقامات مختلف شهر حضور داشتند.

 معاون کمیته روابط بین الملل شهرداری آقای شومیلوف، آقای آستراورخف رییس  انجمن همکاری های بین المللی نوسیبرسک آقای پزیچکا رییس بنیاد فرهنگ بیدر مراسم آغاز به کار این نمایشگاه آقای آستراورخوف ضمن برشمردن پیشینه تمدنی ایران از آغاز همکاری های فرهنگی ایران و نووسیبرسک اظهار خوشحالی کرد و گفت بیش از پنج قرن است که روسیه با ایران همکاری اقتصادی و سیاسی دارد و در موقعیت کنونی سطح روابط بسیار گسترش یافته است و همگی باید بکوشیم این ارتباطات را در حوزه های مختلف گسترش دهیم.
وی در سخنان خود بر اهمیت فرهنگ در ایجاد محیط همدلی و معرفت بین ملتها تاکید کرد و ارتباطات فرهنگی را عمیق ترین و پایدارترین نوع ارتباطات توصیف کرد.

این رویداد فرهنگی در نوو سیبرسک میتواند به شناخت مردم این منطقه، از ایران کمک شایانی کند و امیدواریم در آینده بیشتر شاهد این رویدادها باشیم.

آقای شمیلف معاون کمیته همکاری های بین المللی شهرداری نووسیبرسک در سخنان خود ضمن ابراز خیر مقدم از جانب شهرداری مراتب سپاس شهرداری را برای این اقدام اظهار کرد زیرا زمینه ایجاد ارتباط بین مردم این شهر و فرهنگ کهن ایران را فراهم میکند.

 سپس قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج ا ایران در فدراسیون روسیه، مراتب سپاسگزاری خود را از مجموعه دست اندرکاران و مدیران فرهنگی شهر نووسیبرسک اعلام کرد که امکان حضور فرهنگ و هنر ایران را در مهمترین شهر منطقه سیبری فراهم کرده اند وی در سخنان خود بر اهمیت فرهنگ در ایجاد محیط همدلی و معرفت بین ملتها تاکید کرد و ارتباطات فرهنگی را عمیق ترین و پایدارترین نوع ارتباطات توصیف کرد.

این نمایشگاه به مدت چهار روز در محل گالری کتابخانه دولتی برپا خواهد بود.

@iranculturalcenter


١٦:٣٥ - 1398/09/08    /    شماره : ٧٣٩١١٤    /    تعداد نمایش : ١٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان