جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > برگزاری روزهای سینمای ایران در نووسیبرسک


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری روزهای سینمای ایران در نووسیبرسک

روز ۲۷ نوامبر روزهای سینمای ایران در محل مجموعه فرهنگی پابدای نووسیبرسک آغاز شد.

همزمان با برگزاری روزهای فرهنگ ایران در نووسیبرسک، روزهای سینمای  ایران در مجموعه فرهنگی پابدا در این شهر آغاز شد.

در مراسم آغازین ابتدا خانم آنا آگاراد نیکوا رئیس مجموعه پابدا فرهنگ ایران را فرهنگی کهن و با اهمیت در تاریخ ملل جهان توصیف کرد و از برگزاری روزهای سینمای ایران در مجموعه پابدا اظهار مسرت نمود.وی اظهار امیدواری کرد که با حضور دست اندرکاران سینمای ایران در آینده، اهالی این شهر بزرگ امکان دیدار و ملاقات با اهالی سینمای ایران را پیدا کنند.

سپس آقای سازانف جانشین وزیر فرهنگ نووسیبرسک ضمن اظهار خیر مقدم به مهمانان، همکاری های دو کشور را رو به توسعه خواند و سینمای ایران را در زمره ژانرهای سینمایی با اعتبار جهان توصیف کرد که در سایه کوشش و خلاقیت هنرمندان خود توانسته جایگاه شایسته ای در محافل هنری جهان پیدا کند.

جانشین وزیر فرهنگ مراتب سپاسگزاری خود و وزارت فرهنگ نووسیبرسک را به رایزنی فرهنگی و سفارت ج ا ایران در روسیه اعلام کرد که با این اقدام خود امکان ارتباط مردم این شهر را با فرهنگ بزرگ ایران فراهم کرده اند.

سپس قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج ا ایران در روسیه ضمن تشکر از دست اند کاران این رویداد، ایران را یکی از کانونهای مهم فرهنگ جهانی توصیف کرد که در این موقعیت توانسته با زبان هنر بخشی از این قدرت خلاقیت را به جهان عرضه کند. وی برگزاری روزهای فرهنگ ایران در نووسیبرسک را گفت و گوی دو فرهنگ بزرگ با یکدیگر توصیف کرد که با زبان سینما و تصویر و صنایع دستی و خوشنویسی بیان می شود‌.

سپس پیام دکتر مهدی سنایی سفیر ج ا ایران در فدراسیون روسیه توسط آقای حیدری قرائت شد.

در این پیام آمده است:
  روابط ج ا ایران و روسیه در دوره جدید در همه عرصه ها گسترش داشته است. یکی از این عرصه ها قلمرو فرهنگ و هنر است که دو ملت بزرگ ایران و روسیه از رهگذر فرهنگ با یکدیگر تعاملات سودمندی آغاز کرده اند و آثار و نتایج ارزشمندی در پی داشته است. برگزاری هفته فرهنگی ج ا ایران در سال گذشته در شهرهای مسکو و اوفا و در سال جاری برگزاری هفته فرهنگی روسیه درشهرهای تهران و قزوین بیانگر سطح تعاملات فرهنگی بسیار بالای دو کشور است. گستردگی قلمرو جغرافیایی دو کشور و غنای بسیار فرهنگی طرفین، طلب میکند که دو ملت در حوزه های دیگر نیز بتوانند دریچه های معرفت و آشنایی را بر یکدیگر بگشایند و بتوانند در فضایی مطلوب  و دوستانه با یکدیگر آشنا شوند.

 آقای الکساندر پزیچکو رییس بنیاد ارت دیویزیون در سخنانی از کوششهای مستمر دو سال گذشته خود در ساماندهی این رویداد سخن گفت و آن را تجربه ای مثبت قلمداد نمود که در آینده می تواند بستر مناسب توسعه همه جانبه روابط را فراهم کند.

 مجموعه پابدا بزرگترین واحد فرهنگی شهر است که محل رجوع اهالی فرهنگ و هنر است.

نمایش فیلم های ایرانی به مدت سه روز در این مجموعه ادامه دارد.

 .در حاشیه سالن نمایش فیلم، محلی برای معرفی و عرضه غذاهای ایرانی فراهم شد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت

@iranculturalcenter


١٥:٤٩ - 1398/09/08    /    شماره : ٧٣٩١١١    /    تعداد نمایش : ١٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان