چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > گزارش برگزاری اولین آزمون بسندگی زبان فارسی در روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری اولین آزمون بسندگی زبان فارسی در روسیه

 

 روز شنبه دوم آذر ماه نخستین آزمون بسندگی زبان فارسی در دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه با شرکت زبان آموزان  دانشگاه­های مختلف، با سنجش چهار مهارت زبانی برگزار شد.

روز شنبه دوم آذرماه ۱۳۹۸ نخستین بار در روسیه در مرکز آزمون دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ، آزمون مهارت زبان فارسی(آمفا) با حضور جمعی از داوطلبان از شهرهای مختلف برگزار شد. شرکت کنندگان این آزمون از شهرهای آستراخان، مسکو، سنت پترزبورگ و اکثرآنان فارسی­آموزان دانشگاهی بودند.

این امتحان با هدف تعیین میزان توانایی فارسی­آموزان در چهار مهارت اصلی زبان (شنیدن، خواندن، نوشتن، گفتار) برگزار شد. شرکت کنندگان در بخشهای جداگانه این آزمون شرکت کردند.      

آقای ارتیام آندریوف، رئیس مرکز مطالعات ایران، خانم کاترین پیسچورنیکاوا، استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ و خانم دکتر ماریا گن، رئیس مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی روسیه ، در این امتحان حضور داشتند.

در آغاز آرتم آندریف رئیس بخش ایران دانشگاه سنت پترزبورگ گفت: برنامه ریزی برای برگزاری مستمر این آزمون مهارتی از سال قبل آغاز شده است و اظهار امیدواری کرد که این آزمون بتواند به صورت مستمر برگزار شود.

سپس خانم ماریا گن رئیس مرکز آموزش زبان فارسی از اهمیت زبان فارسی و ارزشهای معنوی این زبان سخن گفت و از اینکه اغلب شرکت کنندگان این آزمون توانسته اند در قالب برنامه های دانش افزایی و تبادل دانشجو به ایران سفر کنند، اظهار خوشحالی کرد. وی ضمن برشمردن فعالیتهای مرکز زبان فارسی آمادگی مرکز را برای هر نوع همکاری در مسیر ارتقاء دانش زبانی فارسی آموزان اعلام کرد.

 خانم کاترین پیسچورنیکوا استاد زبان فارسی دانشگاه ضمن توضیح شرایط آزمون برگزاری این برنامه را در روسیه گامی مهم در مسیر ارزشیابی علمی مهارت زبان آموزی دانشجویان علاقه مند توصیف کرد.

مرکز آزمون دانشگاه سنت پترزبورگ بیش از بیست سال است که برگزاری آزمونهای تخصصی مهارتهای مختلف زبان آموزی را به عهده دارد و سطح دانش زبانی بسیاری از زبانها در این مرکز سنجیده میشود و تجربه قابل قبولی در این زمینه دارد. این مرکز نماینده رسمی بسیاری از دانشگاه های بزرگ جهان در تعیین سطح دانش زبانی است.

 

 


١١:٤٥ - 1398/09/04    /    شماره : ٧٣٨٧٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان