چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > بازدید رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در فدراسیون روسیه از مرکز ادبیات شرق کتابخانه دولتی روسیه و دیدار با رئیس این مرکز


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در فدراسیون روسیه از مرکز ادبیات شرق کتابخانه دولتی روسیه و دیدار با رئیس این مرکز

روز جمعه اول شهریور ماه 1398 در ادامه رایزنی ها به منظور برگزاری گفت و گو های فرهنگی میان ایران و روسیه، قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران، ضمن بازدید از مرکز ادبیات شرق کتابخانه دولتی روسیه، با رئیس این مرکز خانم مارینا میلانینا دیدار و گفتگو کرد.

خانم میلانینا با یادآوری جایگاه ایران در ادبیات جهانی، سهم ادبیات ایران را از ذخیره فرهنگی این کتابخانه در دو بخش کتاب و مطبوعات قریب به 27 هزار عنوان دانست که لازم است این بخش تقویت و آثار جدیدی به آن اضافه شود. همچنین برنامه ریزی برای گفت و گوهای فرهنگی ایران و روسیه را گامی بسیار مثبت در مسیر شناخت دو ملت از یکدیگر دانست.

قهرمان سلیمانی کتابخانه را نماد خردمندی و همدلی و همراهی و نبوغ بشری دانست و گفت کتابخانه هایی که در قلمرو ادبیات شکل می گیرد زیبایی ها و تنوعات جوامع بشری را بدرستی نمایان می کند. همچنین گفت و گوهای فرهنگی را صورتی امروزین از همین تجربه بشری دانست و یادآور شد که در این برنامه در قالب گفت و گو، می کوشیم جهانی زیباتر، جوامعی تکثرگراتر و همزیستی مسالمت آمیزتری داشته باشیم.   

 مرکز ادبیات شرق کتابخانه دولتی روسیه یکی از کتابخانه های بزرگی است که در آن آثار و منشورات مربوط به ادبیات کشورها، نگهداری می شود. این مرکز با نگهداری قریب به یک میلیون عنوان کتاب و مجله به دویست و سی زبان مختلف، سهم بزرگی در شناساندن ادبیات و فرهنگ کشورها به جامعه روسیه را دارد.

ترجمه خبر توسط بخش رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه

@iranculturalcenter١١:٠٥ - 1398/06/04    /    شماره : ٧٣٤٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان