جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > نشست صمیمی رایزن فرهنگی با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مسکو


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صمیمی رایزن فرهنگی با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مسکو

شامگاه عصر شنبه نوزدهم آذرماه سال جاری قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ا در فدراسیون روسیه با حضور در نشست دوره ای انجمن اسلامی دانشجویان مسکو  در محل این انجمن به ایراد سخنرانی پرداخت و به سؤالات مختلف دانشجویان پاسخ داد.

🔹 در این نشست ابتدا احمد وخشیته دبیر انجمن اسلامی گزارشی در خصوص نحوه تعامل دانشجویان با انجمن و نحوه ارتباط انجمن با نهادهای مختلف - من جمله رایزنی فرهنگی - عرضه کرد و اظهار امیدواری نمود در آینده بتوانیم ارتباط صمیمی تری با رایزنی فرهنگی داشته باشیم و دانشجویان بتوانند در برنامه های مختلف حضور داشته باشند.
🔹دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مسکو این نشست را آغاز دوره­ای تازه از ارتباطات بین این انجمن و رایزنی فرهنگی دانست و اعلام آمادگی کرد در حوزه های مختلف من جمله در مناسبت­های ملی و مذهبی این انجمن بتواند ایفای نقش کند و دستگاه های متولی نقش آنان را به رسمیت بشناسند.
🔹 قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان، در سخنانی سابقه شکل­گیری کانون­های دانشجویی در ایران را بیان کرد. وی پدید آمدن تشکل­های دانشجویی را در قالب سازمان یافته مربوط  به سال­های آغازین تاسیس دانشگاه تهران و شروع دوره تعلمات نوین دانشگاهی در ایران دانست که با جنبش چپ دانشجویی آغاز شد اما در کنار آن دو جریان اصیل و نیرومند دینی و ملی هم رشد کرد که هسته اولیه بسیاری از احزاب و جمعیت ها و گروه های سیاسی قبل از انقلاب اسلامی از درون همین تشکل­های دانشجویی بیرون آمده است. آنچه پس از انقلاب اسلامی هم حادث شده ادامه همین روند بود و سرنوشت بسیاری از رخدادهای انقلاب و موضوعاتی که هویت انقلاب اسلامی را نشان می­دهد نیز با جنبش های دانشجویی مرتبط است.
🔹رایزن فرهنگی کشورمان جریان دانشجویی را جریانی اصیل، ریشه دار و پیشرو دانست و اظهار امیدواری کرد دانشجویان عضو انجمن اسلامی بتوانند نمایندگان شایسته­ای برای فرهنگ ایران و انقلاب اسلامی باشند.
🔹سلیمانی ضمن تشریح مسائل و موضوعاتی که همه ما موظف هستیم نسبت به آنها حساس باشیم ، مشارکت دانشجویان را در برنامه های مختلف رایزنی به منزله افزایش توان اجرایی رایزنی فرهنگی و گسترش دایره مخاطبان دانست و به اعتبار اینکه مجموعه اعضای انجمن در محیط­های علمی و دانشگاهی حضور دارند، می­توانند با گروه­های مرجع اجتماعی مرتبط بانشد و به صورت شایسته­ای فرهنگ ایران و اسلام را معرفی کنند و تأثیر گذاری زیادی داشته باشند.
🔹رایزن فرهنگی سفارت ج ا ایران در فدراسیون روسیه حمایت و همراهی با همه ایرانیان را وظیفه نهادهای رسمی دانست و به اعتبار تعلق خاطر هر دو نهاد انجمن اسلامی و رایزنی فرهنگی به فرهنگ اسلام و ایران، دامنه همکاری­ها را گسترده توصیف کرد.
سلیمانی مهمترین مأموریت دانشجویان را در دوره اشتغال به تحصیل، کوشش برای قرار گرفتن در سطح علمی برتر و انتقال دانش و تکنولوژی به کشور دانست و با توجه به رشد تولید علم در کشور این چهره مثبت را محصول مجاهدت جامعه دانشگاهی دانست. استادان و دانشجویان و پژوهشگران در سال­های پس­از انقلاب اسلامی توانسته­اند در جایگاه مطلوبی قرار گیرند و سهمی از تولید علم را در سطح جهانی به ایران اختصاص دهند و این امر چهره مثبتی از ایران ترسیم می­کند که در زمان حاضر بسیار امر مطلوبی است و همه ما موظف هستیم بکوشیم تصویری واقعی شفاف و الهام بخش از ایران امروز عرضه کنیم.
وی افزایش تعداد دانشجویان در روسیه را امری مثبت دانست که در کنار این افزایش حضور دانشجویان، باید توجه شود آنان بتوانند از جایگاه علمی شایسته ای برخوردار شوند و حیثیت جامعه دانشجویان را به صورتی شایسته حفظ کنند.
🔹سلیمانی رشد انجمن های علمی را  در جامعه دانشگاهی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه، امری مفید دانست که به ارتقاء علمی دانشجویان و فرصتی برای معرفی استعدادهای برتر منجر می­شود.
🔹در پایان در فرصتی مستوفا رایزن فرهنگی ج ا ایران به سؤالات دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.


٢٢:٠٩ - 1397/08/24    /    شماره : ٧١٧٨٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان