شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > تبادل اسناد و تفاهم نامه های فرهنگی در اجلاس پایانی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

تبادل اسناد و تفاهم نامه های فرهنگی در اجلاس پایانی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و روسیه

کمیته مشترک همکاری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با گزارش ریاست ایرانی و تبادل تفاهم نامه های فرهنگی در روز سه شنبه 15اسفندماه به کار خود پایان داد .

دکتر عباس خامه یار  معاون توسعه فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اجلاس پایانی چهاردهمین کمسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و روسیه اظهار داشت : گسترش همکاریهای فرهنگی به ارتقاء شناخت متقابل دو ملت و ایجاد زمینه مناسب برای سایر روابط دو کشور کمک می کند .

ایشان در ادامه افزود: علاوه بر پیشینه و پشتوانه فرهنگی ،یک ساختار دایمی و مشترک برای همکاریهای فرهنگی دو کشور مورد نیاز است که با ایجاد کمیته مشترک همکاری های فرهنگی ایران و روسیه امیدواریم شاهد پایداری و توسعه همکاریهای فرهنگی ایران و روسیه باشیم.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری های فرهنگی ایران و روسیه که شامل 13 بند حوزه های مختلف همکاری های فرهنگی دو کشور را مورد توجه قرار داده و رئوس آن در سند پایانی چهاردهمین کمیسیون مشترک اقتصادی نیز درج گردید که برگزاری دومین نشست کمیته مشترک همکاریهای فرهنگی دو کشور در سال آینده ، هفته فرهنگی ایران در روسیه در سپتامبر 2018 و هفته فرهنگی روسیه در ایران در سال 2019 ، برگزاری سالهای متقابل فرهنگی و گردشگری در سال 2020 از این جمله است. 

در پایان این اجلاس دو تفاهم نامه همکاری فرهنگی میان روسای کمیته مشترک فرهنگی دو کشور و در زمینه موسیقی میان بنیاد رودکی و کنسرواتوری چایکوفسکی مبادله گردید .

کمیته مشترک همکاریهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به عنوان یک ساختار رسمی و دائمی برای  توسعه همکاری های فرهنگی دو کشور، به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و بر اساس اسناد اجلاس دوازدهم و سیزدهم کمیسیون همکاری های اقتصادی و توافق وزارتخانه های فرهنگ و امور خارجه دو کشور در چارچوب کمیسیون مذکور تشکیل شده است.

 

 


٠٠:٢٠ - 1396/12/16    /    شماره : ٧٠٠٤٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان