شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
русский

صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

219

متوسط (11%)

91

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(804)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > کنفرانس "همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی"


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس "همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی"

کنفرانس "همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی" به منظور بررسی پیوندهای تاریخی و بررسی راه‌کارهای توسعه مناسبات در مرکز جمهوری اوستیای شمالی فدراسیون روسیه شروع به کار نمود.

کنفرانس ""همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی؛ تاریخ و چشم اندازهای همکاری"" در شهر ولادی قفقاز، مرکز جمهوری اوستیای شمالی فدراسیون روسیه، از روز سه شنبه 21 آذرماه به مدت دو روز آغاز شد.

 این کنفرانس در دو بخش تاریخی- فرهنگی و اقتصادی- تجاری با حضور مقامات بلندپایه دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و دانشگاهی در حال برگزاری می باشد. بررسی پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و منطقه قفقاز شمالی، همچنین بررسی راههای توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه از اهداف این کنفرانس است.

دکتر رضا ملکی رایزن فرهنگی کشورمان در کارگروه تخصصی تماس های فرهنگی زبانی ایران و قفقاز ، در سخنرانی خود با عنوان "چالش ها و راهکارهای توسعه همکاری های ایران و قفقاز شمالی" اظهار داشت :  هر مقدار روابط میان ملت ها گسترده باشد و شناخت و درک متقابل ملت های ایران و روسیه از یکدیگر ارتقاء یابد زیر ساخت مناسب تری برای نهادینه شدن و پایداری سایر روابط فراهم می سازد و  توسعه روابط و همکاری های  فرهنگی ایران و روسیه مهمترین سنگ بنای روابط راهبردی، اثر بخش و پایدار میان دو کشور است.

ایشان در ادامه افزود: بنا به تجارب گذشته و شرایط فعلی برای توسعه همکاری های فرهنگی غیر دولتی میان دو کشور راهکاری بسیاری قابل تصور است که اهم آن:توسعه ساختارها و تشکل های غیر دولتی مشترک برای همکاری های فرهنگی میان اندیشمندان و فرهیختگان ، ایجاد ساختارها و تشکل های بومی و غیر دولتی علمی و فرهنگی در هر کشور و تشکیل انجمن های دوستی دو کشور از جمله این موارد می باشند.

گفتنی است نمایشگاه عکس و صنایع دستی به همت رایزنی فرهنگی کشورمان برای معرفی ظرفیت های فرهنگی ، گردشگری ایران در حاشیه کنفرانس در دانشگاه دولتی ولادی قفقاز برگزار و به مدت یک هفته در معرض نمایش قرار خواهد گرفت. 
اوستیای شمالی و بسیاری از شهرهای قفقاز شمالی فدراسیون روسیه، دارای پیشینه فرهنگی مشترک با ایران هستند، این منطقه همانطور که از نامش پیداست متشکل از اوستین‌هاست که اقوام ایرانی و آریایی بوده و نام دیگر آنها ایرونی است.


١٤:٠٣ - 1396/09/22    /    شماره : ٦٩٣٦٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

 

عنوان