پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
فارسي|Русский

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
منو اصلی
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي (25%)

202

خوب (27%)

218

متوسط (11%)

90

ضعيف (36%)

292


تعداد کل اراء :(802)
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > کنفرانس میراث مکتوب فارسی، عربی و ترکی در انستیتو نسخ خطی شرقی سنت پترزبورگ


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس میراث مکتوب فارسی، عربی و ترکی در انستیتو نسخ خطی شرقی سنت پترزبورگ

کنفرانس علمی و عملی میراث مکتوب فارسی، عربی و ترکی در انستیتو نسخ خطی شرقی سنت پترزبورگ در روز جمعه 3 آبان ماه با حضور جمعی از نسخه شناسان سراسر روسیه برگزار گردید.

این کنفرانس با همت بنیاد بین المللی ایرانشناسی مسکو و حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان در راستای حفظ و معرفی میراث مکتوب مشترک ایران و روسیه با حضور متخصین نسخه شناس فارسی ، عربی و ترکی به مدت یک روز در انستیتو نسخ خطی شرقی سنت پترزبورگ برگزار شد.

دکتر رضا ملکی رایزن  فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ضمن اشاره به میراث فرهنگی و میراث مکتوب اسلامی و اینکه نسخ خطی به عنوان اندیشه های جاوید، میتوانند در حل مشکلات جامعه ما سهیم باشند اظهار داشت : این میراث کهن بدون تردید میتواند در حل مشکلات دیگر جوامع مدد برساند و باید با هم افزایی بتوانیم با محوریت نسخ خطی، کمک کنیم.

ایشان در ادامه سخنان خود افزود:  ما با مراکز نسخ خطی  مسکو و سنت پترزبورگ ،تاتارستان ،داغستان و دیگر جمهوری ها ارتباطات علمی پیوسته داریم و امیدواریم بتوانیم، این سطح ارتباطات را گسترش دهیم و رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در مسکو آمادگی کمک در عرصه مطالعات اسلامی و ایرانی را به مراکز و پژوهشگران این حوزه دارد.

خانم پاپوا رئیس انستتیو نسخ خطی به عنو.ان میزبان این کنفرانس ضمن خیز مقدم به میهمانان به روابط فرهنگی ایران و روسیه و همکاری های مختلف از جمله ایجاد بخش میراث مکتوب با همکاری رایزنی فرهنگی اشاره نمود و به اهمیت نسخ خطی و معرفی آن به پژوهشگران این حوزه تاکید داشت.

 

دکتر پروزروف، از اعضای هیئت علمی و مدیر بخش علمی انستیتو نسخ خطی ، ایلیا زائیدسف سرپرست انستیتو اطلاعات علمی علوم اجتماعی فرهنگستان علوم روسیه، دکتر علی اکبروف معاون رئیس انستیتو شرقشناسی فرهنکستان علوم در مسکو ، دکتر عظیمی از اعضای هئیت علمی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، حسین متقی پژوهشگر متون کهن در ایران بخشی از سخنرانان این کنفرانس بودند که به اهمیت نسخ خطی و نحوه فهرست برداری و فعالیت های مشترک در این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. 


٢١:٢٢ - 1396/09/05    /    شماره : ٦٩١٩٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

عنوان