جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
فارسي|Русский

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
منو اصلی
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي
خوب
متوسط
ضعيف

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > رونمایی از کتاب "روابط تجاری روسیه با ایران (سال های 1855-1828)"


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از کتاب "روابط تجاری روسیه با ایران (سال های 1855-1828)"

مراسم رونمایی از کتاب "روابط تجاری روسیه با ایران (سال های 1855-1828)" در بخش ایران انستیو شرق شناسی با حضور پژهشگران و ایرانشناسان روس در روز چهارشنبه 29 شهریور ماه برگزار گردید.

دکتر رضا ملکی رایزن فرهنگی کشورمان در سخنان خود در خصوص کتاب اظهار داشت : این کتاب اگر چه به موضوع روابط تجاری می پردازد اما در واقع تماما اسناد وزارت امور خارجه روسیه در قرن نوزدهم است که به روابط تجاری دو کشور در رقابت با کالاهای انگلیسی پرداخته است .

ایشان در ادامه سخنان خود افزود که  این اثر از چند جنبه تاریخی و سندی که مبتنی بر اسناد معتبر وزارت امور خارجه روسیه و جنبه علمی اثر که منبع مناسبی برای مطالعه روابط دو کشور بویژه روابط تجاری و از همه مهمتر جنبه فرهنگی- سیاسی اثر که به تجربه تاریخی همکاری دو کشور در رقابت با انگلیس می پردازد حائز اهمیت است.

   گفتنی است کتاب «روابط تجاری روسیه با ایران (سال های 1855-1828)» در چارچوب همکاری انستیتوی اطلاعات علمی علوم اجتماعی، آرشیو فدراسیون روسیه، انستیتوی شرق شناسی، انستیتوی تاریخ فرهنگستان علوم روسیه و بنیاد بین المللی ایران شناسی و با حمایت رایزنی فرهنگی سفارت ج. ا. ایران سال 2016 در مسکو منتشر شده است. این کتاب دربرگیرنده مجموعه ای از  اسناد مربوط به روابط تجاری ایران و روسیه در نیمۀ دوم قرن 19 میلادی به دو زبان روسی و فرانسه بوده و با تیراژ دویست نسخه به چاپ  رسیده است.


١٢:٢٠ - 1396/07/03    /    شماره : ٦٨٦٦١٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

عنوان