جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
فارسي|Русский

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
منو اصلی
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي
خوب
متوسط
ضعيف

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > کنفرانس علمی- مذهبی «مسیر دینی راه ابریشم- همگرایی و تقویت» در جمهوری تاتارستان


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس علمی- مذهبی «مسیر دینی راه ابریشم- همگرایی و تقویت» در جمهوری تاتارستان

دومین کنفرانس علمی- مذهبی «مسیر دینی راه ابریشم- همگرایی و تقویت» در روز دوشنبه 14 شهریور ماه درمحل آکادمی اسلامی بولگار جمهوری تاتارستان فعالیت خود را آغاز نمود.

میخائیل بلااوسف معاون بخش سیاست داخلی ریاست جمهوری تاتارستان ضمن قرائت متن خیر مقدم  از سوی سرگی کرینکو معاون رئیس دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه به به تبادل فرهنگ و ارزش های فرهنگی در طول قرون متمادی از طریق جاده ابریشم، بر لزوم حفظ و توسعه این روند و برگزاری کنفرانس مشابه در جهت توسعه روابط بین المللی و تقویت ارزش های دینی و معنوی اشاره نمود.

 

 در بخش دیگر کنفرانس  پیام رستم مینیخانوف رئیس جمهور تاتارستان و آلگا واسیلوا وزیر علوم فدراسیون روسیه نیز قرائت گردید، همچنین شماری از شخصیت های مذهبی از جمله مفتی روشن حضرت عباس اف معاون مقتیات روسیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

این کنفرانس همزمان  با افتتاح آکادمی اسلامی بلغار با حضور   فعالان مذهبی روسیه، مفتیات، روسای ادارت دینی مسلمانان روسیه، چین، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان، نمایندگان ریاست جمهوری روسیه، نمایندگان ادارات و سازمان های دینی دولتی  کشورهای آسیای مرکزی و مراکز دینی و اسلامی مناطق مختلف کار خود را آغاز نمود.

دکتر رضا ملکی رایزن فرهنگی کشورمان به همراه رسول اسماعیل زاده رئیس مرکز ترجمه و نشر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این کنفرانس شرکت داشتند.

از جمله موضوعات و کارگروه های کنفرانس در روز دوم شامل : همگرایی و تقویت به عنوان ارزش های بنیادی اسلام ،تجربه ارتباط متقابل با سازمان های مذهبی و پیشگیری از افراطی گری در جوامع اسلامی، اسلام در جاده ابریشم: تاریخ ( در گذشته)  و شرایط کنونی، توسعه آموزش اسلامی در فضای اوراسیایی: بین سنتی و جدید، میراث دینی  و معنوی  و مراکز فرهنگی جاده ابریشم،" قلندرنامه" ابوبکر قلندر: جنبه علوم دینی و تاریخ می توان اشاره نمود.

کنفرانس مذکور زمینه ای مناسب برای همکاری متقابل ادارات و سازمان های دینی، ارگان های پیشگیری دولتی روسیه، چین و کشورهای آسیای مرکزی در حوزه تبیین شرایط  و راهکار واحد در رابطه با مسائل و مشکلات امروزی ، تبادل تجربیات در حوزه مقابله با تروریسم و افراطی گری، بررسی و تکمیل روش های عملی مرتبط با این حوزه در فضای اسلامی،  بررسی امور مرتبط با تربیت نسل جوان مطابق با ارزش های دینی و دگرپذیری و ایجاد اسلام میانه رو، را فراهم آورده است.

لازم به ذکر است که، کنفرانس علمی- مذهبی «مسیر دینی راه ابریشم- همگرایی و تقویت» با تلاش شورای مفتیات روسیه و جامعه اسلامی چین شکل گرفت و  اولین دوره آن در شهر ارومچی چین برگزار گردید. 


٢٢:٥٦ - 1396/06/16    /    شماره : ٦٨٥٤٥٣    /    تعداد نمایش : ٢١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

عنوان